Maj 29 2017 13:23:30
· Gniazdo 19 KDL - Szczep "S這neczne Drogi"

· HKMLiK (STRONA G紟NA)

· O nas (HKMLiK)
· Zawody i imprezy modelarskie
· Fotogaleria HKMLiK
· Download
· Linki
· Kontakt

· Wykaz stron serwisu

· Pozosta貫 serwisy XIX
Nazwa u篡tkownika

Has這

Nie mo瞠sz si zalogowa?
Popro o nowe has這
2017 - Konkurs M這dych Artyst闚 FAI
17fai2017.03.01 - Sukces ( 1 miejsce) zuchenki Hani Batko ( 19 KLGZ ) w og鏊nopolskim finale konkursu M這dych Artyst闚 FAI
Zwyci瘰ka praca wzi窸a udzia w konkursie 鈍iatowym . Gratulujemy !

[poni瞠j - z這ty medal]
17fai - z這ty medal

2017.01.20 - prace zakwalifikowane do fina逝 og鏊nopolskiego zosta造 wys豉ne !

2017.01.16-17 - klasyfikacja prac - fina造 lokalne.
W wyniku fina堯w lokalnych zorganizowanych przez XIX, wsp鏊nie z Aeroklubem Krakowskim, MTSR Sowiniec i S這neczn Eskadr, na fina og鏊nopolski zosta造 zakwalifikowane prace zuchenek:

Hanna Batko Hanna Kuc Aleksandra Tekieli
17fai - batko 17fai - kuc 17fai - tekieli

fai

Decyzj Mi璠zynarodowej Komisji Edukacji Lotniczej i Kosmicznej CIEA FAI, w tym [2017] roku temat Konkursu M這dych Artyst闚 FAI to

"Beyond the Clouds"

"Ponad Chmurami"

>>> http://www.fai.org/fai-young-artists-contest/theme/

UWAGA !
2017.01.13 - to ostateczny termin dostarczenia prac do harc闚ki (Zdrowa 6, godz. 17.30)

Interpretacja tematu na rok 2017 –PONAD CHMURAMI

Wszyscy 篡jemy pod chmurami. Spogl康amy w g鏎 i widzimy je jak stoj nieruchome lub przemieszczaj si po niebie. Widzimy je jak odbijaj jaskrawe kolory podczas wschodu i zachodu s這鎍a.

Je郵i chmury zmieniaj sw鎩 kolor na ciemny i purpurowy daj nam zna o nadchodz帷ej burzy. Widzimy prawie ka盥y wygl康 chmur, z wyj徠kiem tego jak wygl康aj one z g鏎y.

Przestrze nad chmurami jest znana tylko do tych, kt鏎zy odwa膨 si prze豉ma granice ziemi. Niekt鏎zy wzbijaj si w balonach, szybowcach i lotniach, przemierzaj帷 niebo z chmurami. Inni lataj samolotami, jako piloci lub pasa瞠rowie, obserwuj帷 chmury i gonitw ziemi poni瞠j. Specjalnie przeszkoleni piloci w wytrzyma造ch samolotach wlatuj w chmury burzowe, w闚czas wykonuj pomiary, kt鏎e pozwalaj przewidzie gdzie burza przejdzie.

Piloci 鄉ig這wc闚 mog zawiesza maszyn nieruchomo jak chmury w bezwietrzny dzie lub mog lata po niebie wysoko i nisko. Piloci akrobacyjni kochaj czyste niebo, aby widzowie b璠帷y na ziemi mogli podziwia ich niesamowite wyczyny w powietrzu. Dzielni lotnicy wysy豉j balony meteorologiczne prawie do przestrzeni kosmicznej, zar闚no w celach naukowych jak i dla niesamowitych zdj耩, kt鏎e mo積a wykona tylko wtedy, gdy dostaniesz si ponad chmury.

安iat lotnictwa stale si zmienia, tak jak ka盥a nowa generacja pilot闚 i konstruktor闚 przynosi swoj wizj latania na 鈍iecie. Teraz nadszed Tw鎩 czas, aby wzi望 swoje ulubione przybory plastyczne i da si ponie嗆 fantazji.

Utw鏎z dzie這 sztuki, kt鏎e propaguje przygody i emocje dost瘼ne tylko w tym szczeg鏊nym miejscu ponad chmurami.

Tekst oryginalny:http://www.fai.org/fai-young-artists-contest/theme\

(T逝maczenie: Andrzej ㄆkaszewicz)

WYCI: Z REGULAMINU

Konkursu M這dych Artyst闚 FAI - 2017

Mi璠zynarodowej Federacji Lotniczej FAI

Temat konkursu:

Ponad Chmurami

1. Prawo uczestnictwa

Wszystkie dzieci w grupach wiekowych wyszczeg鏊nionych poni瞠j zach璚a si do udzia逝 w konkursie, nawet je郵i nie s cz這nkami Aeroklub闚 Narodowych zrzeszonych w FAI. Udzia w konkursach narodowych ogranicza si do mieszka鎍闚 danego kraju.

2. Grupy wiekowe

Zg這szone prace b璠 oceniane w 3 grupach wiekowych:

GrupaI. - kategoria m這dzik闚 (urodzeni mi璠zy1.01.2007 a31.12.2010)

GrupaII. - kategoria junior闚 m這dszych (urodzeni mi璠zy1.01.2003 a31.12.2006)

GrupaIII. - kategoria junior闚 (urodzeni mi璠zy1.01.1999 a31.12.2002)

3. Format

Wymagany jest formatA3 (297 x 420 mm lub 11,75 x 16,5 cali) lub, je瞠li wy瞠j wymieniony format jest nieosi庵alny w Waszym kraju, format najbardziej zbli穎ny do podanego.

Praca nie mo瞠 by oprawiona w ram lub otoczona marginesem (kraw璠ziami, brzegiem, obw鏚k, lam闚k).

4. Wykonanie

Ca豉 praca musi by wykonana r璚znie (lub w przypadku os鏏 niepe軟osprawnych - stop lub ustami). Prac mo積a wykona [jedynie]:

- farbami wodnymi,

- farbami akrylowymi

- farbami olejnymi

- o堯wkami nie軼ieralnymi

- flamastrami lub markerami

- pi鏎ami kulkowymi

- tuszem lub trwa造m atramentem

- pastelami, kredkami lub innymi podobnymi, trwa造mi technikami plastycznymi

Praca nie mo瞠 by wykonana:

- o堯wkiem, w璕lem do rysowania lub innym nietrwa造m 鈔odkiem

- przy u篡ciu technik komputerowych

- nie mo瞠 by to "kola" z wykorzystaniem zdj耩 i fotokopii

5. Oznakowanie

Nale篡 wype軟i I cz. „Certyfikatu”, wpisuj帷 dane uczestnika.

6. O鈍iadczenie autentyczno軼i

Nale篡 wype軟i i podpisa II cz. „Certyfikatu”, tzw. po鈍iadczenie autentyczno軼i.

Po鈍iadczenie musi by podpisane (imi, nazwisko, podpis) przez nauczyciela, rodzica lub opiekuna, albo inn w豉軼iw osob.

PRAWIDΜWO WYPEΛIONY I PODPISANY certryfikat

nale篡 trwale przyklei na odwrocie pracy plastycznej

>>> do pobrania -plik regulaminu

>>> do pobrania -plik certryfikatu